Perfection is not just about control. It's also about letting go. (Black swan)

Ztrácím a nacházím

7. dubna 2012 v 23:05 | Moje velká maličkost |  Deník
(Foto: Lenka Čtvrtečková)

Měla bych mít nohy na zemi když sním. Prudký vzlet, strmý pád. Asi jsem nikdy neviděla realitu takovou, jaká je. Přinejmenším proto, že realita je pro každého jiná. Ovšem..Asi jsem si v duchu vždycky vytvářela v realitě ještě jednu realitu, tu svojí. Absolutně nereálnou. Podivné je, že nejvíc chci psát když není možnost. Když zrovna píšu čtvrtletku, když sedím v lavici a měla bych přemýšlet nad všemožnými chemickými důsledky a následky onoho či tamtoho , O následcích když má moje třída laborky radši nemluvě. Vsadim se, že hned první laborky rozbít nálevky se vám nepovedlo.O tom, že jsem si asi opravdu ty vlasy do culíku dát měla nemluvě.Spíše jde o to, že v hlavě toho mám tolik najednou, chtěla bych umět vypnout.

Dřív jsem si to zapisovala do deníku, snad aby mi z toho nehráblo. Teď už do toho starýho psát nechci. Nevim kde nastal zlom ale prostě vim, že chci nový. Úplně nepopsaný deník. Čistý. Možná by se hodil dramatický povzdych a následné "Kéž by to tak šlo udělat i s nějakými věcmi co jsem udělala" ale..Ať už bych tim myslela cokoli, ani jednu pitomou chybu kterou jsem udělala nechci vymazat.Možná by to tak bylo lepší, lehčí. Ale snad právě díky chybám a tím, jak se s nimi dokáže člověk vypořádat či jak je přijme jsme tím kým jsme. Nemusí se nám líbit, ale jednou jsme to udělali. To bylo včera. Když to sami nedopustíme, pravděpodobně to zítřek neovlivní.

Myslim, že v poslední době jsem přestala spoustě lidí věřit.Možná nevím, možná si prostě nechci myslet nic o lidech, kteří se tváří jako kamarádi a potom mě pomlouvají. Stačí se k nim otočit zády, nemám problém když mi někdo do očí řekne hezky od srdce co si o mně myslí. (Možná je to docela obdivuhodný vzhledem k tomu, jak jsem cholerická) ale tihle? Opravdu jim jen poskytnu vhodnou pozici aby mi mohli políbit mé ctěné pozadí. Odešla jsem z kapely. Vyčítají mi to, chtějí abych šla zpátky. Připadá mi podivný opouštět něco, co jsem se pokoušela dát dohromady. Tak urputně. Jenže tohle nemá cenu. Ne když bych to dělala z paličatosti jako vždy, že odněkud neodejdu jen abych si nepřipustila nějakou osobní prohru.Tohle není moje prohra, jen nechuť se s Michalem neustále hádat a udobřovat.Ten už si vážně leda tak může trhnout strunou. Bude mi chybět ta zkušebna věčně smradlavá od sprejů, bubeník, oranžový mikrofon a growlování. Je to skvělý způsob jak ze sebe dostat přebytečnou energii či agresi.

Mezitím co jsem sem nepsala, proběhlo zase několik závodů, největší v Polsku ve Wroclavi. Smutný, že ten sport dělám jen abych si něco dokazovala a něco překonávala, ne proto, že mě baví. Upřímně, často si tam připadám zcela mimo kolektiv a na to moc zvyklá nejsem.Ach ten egoismus. Stejně nepřestanu.

Jinak? Dramaťák, kreslím,chodim do divadla dneska jsem si byla zajezdit na koni.Poslední dobou nejsem šťastná, Opravdu ne. Co mě rozčiluje asi nejvíc je fakt, jakým způsobem přicházím o kamarády. Už opravdu nechci zase vidět někoho jak váhá a potom začíná s "Víš, musim ti něco říct" , to už začínám tušit a jak dojde na city nejradši bych hledala místo kam zdrhnout. Vadí mi, když si lidi myslí, že mi to zvedá ego,je to jen k vzteku. Protože já nemam na to to oplácet. Možná změnim názor zítra, možná za týden, možná za rok. Já nevim, ale chci čas.

Momentálně bych tu o citových vztazích mluvila jen ve vztahu s koňma, obrazy, divadlem a knihami. Zamilovala jsem si "Hunger games", naprosto a totálně. Možná proto jak jsem se v něčem našla v Katniss, možná prostě jen proto, že jsem se od toho nemohla odtrhnout a četla dál a dál. Možná proto jak sympatickej mi je Peeta (Kdy jen vyrostu z toho si oblibovat fiktivní postavy?) , vůbec neni ten typ kluků po kterých koukám (Mám zatraceně blbý vkus, často. Proč si to nepřiznat- hajzl? Magnet k Janě) je hodnej a obětavej a...Blonďák. :D No nic..
Dobrou noc :)
PS: Pro ty, co chtěli vidět jak kreslím, tohle je z roku 2011, fotila Hana Nicholas, omluvte kvalitu
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cas Cas | 7. dubna 2012 v 23:51 | Reagovat

Páni,kreslíš hezky. Jo, Hunger games. Právě jsem dočetla třetí díl. V Katniss jsem se vůbec nenašla,ale chtěla bych být víc jako ona. Chystáme se na to s kámoškou do kina. Doufám,že to filmový zpracování nezkazili. Přeju ať se karta brzy obrátí k lepšímu.

2 Izobel Izobel | 9. dubna 2012 v 18:02 | Reagovat

Tak tedy třetí odstavec shora náráží na mě..A skoro jsi si tam odpověděla. Já bych ti to i kolikrát řekla do očí (když jsou to tedy takové pomluvy) ale s tebou se hádat je jak jen přihazovat uhlí do ohně..Uplně se mi vybavuje ten tvůj pokroucený obličej rozhořčení a plno argumentů,které tak zoufale chtějí ven z úst..A tak si říkám. Opravdu mi to za to stojí?..Nemyslím si.

3 Gnomar117 Gnomar117 | E-mail | 2. září 2012 v 8:36 | Reagovat

Z toho si nic nedělej, ono se to obrátí! Kreslíš fakt moc pěkně, už se těším na další výtvory :-) Hodně štěstí v šermu!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama