Perfection is not just about control. It's also about letting go. (Black swan)

Červen 2012

Právo vyčítat cizí chyby

21. června 2012 v 22:55 | Moje velká maličkost |  Deník
Zdravím,
(Foto: Lenka Čtvrtečková)

ač to jistě tu malou hrstku lidí co to tu čtou jistě překvapí, stále žiju. Jen prostě nebyl čas. Poslední dobou jsem hrozně unavená. Což mě irituje protože běžim a blbě se mi dýchá, mám ucpaný nos a kašlu.. Hromada lidí řiká, že jsem přetažená, no to je jedno. Jsem ráda, že už bude konec školy ač nemám ráda léto. No tak, co je na tom tak skvělýho? Vedra z kterých lidi kolabujou a komáři. :) Hrozně jsem chtěla jet do Finska, jenže nevim, jestli to tyhle prázdniny nakonec vyjde.Zítra budu přesvědčovat doma, abych mohla na tři dny s Ditou kamsi na Moravu na Festival ohnivých umění. ("Ne mami, nebudu kouřit, pít ani sexuálně žít")A snad už si konečně koupim "Midnight blue" a udělám si vlasy á la Alissa White Gluz. (Ach ano, originalita nade vše ;) Tak či onak, tý slečně patří můj obdiv. Nejen za její hlas ale za postoj k životu, za texty, nad kterými se zamyslíte, zda opravdu neni dnešní společnost sebedestruktivní a za kresby a malby co dělá.
Poslední dobou opravdu přemýšlím, jak moc je důležité vzdělání a peníze. Od mala mi bylo vtloukáváno, že je to priorita a uznávám, že bych se nespokojila se základkou a chabou prací. Jenže, někdo celý život dře a když konečně získá ty peníze prací, která ho sice nebaví ale je dobře placená až pak si uvědomí, kolik toho promrhal. Nejsou nakonec ti chudí lidi, co umí žít s tim co mají šťastnější? Ti, co se nehoní za tak vyskoými výkony, že než se k nim zuby nehty došplhají s odřenýma nohama pujdou raději domu brečet. Na druhou stranu, seberealizace je důležitá. Jenže když jdete na uměleckou, buď se prosadíte, budete mít splněný sen a nebo budete šťastní, že máte na chleba.
A škola? Vždycky to může být lepší ale domu i přes perfekcionalismus našich jít můžu. :) Co mě opravdu překvapilo je, že budu mít z fyziky za jedna. Vždyť ty hodiny jsem trávila čtením knížek a kreslením!
Jinak, proběhlo mistrovství ČR, byla jsem na sebe naštvaná ale co se dá dělat, spojili nás s klukama. S Danem jsem to prohrála. (Pomsta je sladká, ve skupinách to bylo 5:0 pro mě) Takže vícemistrině.
V sobotu ráno jsem po dlouhý době jela ke koním. Možná, že si připadám jakkoli bez citů ke komukoli ale koně miluju.Nevidím je jako zvířata ale jako stvoření s duší a velmi, velmi vysokou inteligencí. Navíc miluju rychlost a adrenalin. (No dobrá, to nejen u koní) Poté jsem byla venku s Frantou, další historický šerm domluven- hurá sláva. Tentokrát gotika a ještě střílení z luku k tomu.
Mimochodem, znáte Hru o trůny? Na knihy stále čekám. Sice jsem si řekla, že jako první přečtu je a pak až se vrhnu na seriál ale..Neodolala jsem. Další závislost Amazonky. (Najděte mi chlapa jako je Khal Drago a máte u mě pivo :D a chci ho i s tim koněm)
Jinak čím dále více ulítám na všemožném i nemožném keltském a paganské hudbě. ( Ne, můžu žít klidně stokrát v jednadvacátem století a stejnak bych chtěla něco "Primitivnějšího", ty uvozovky proto, že jsem toho názoru, že hloupnem. Televize nám umožnuje vidět příběh ale nakolik to omezuje naší představivost? Věčně vidíme obrazy místo písmen. Vždyť u mnohých představivost a fantasie upadá natolik, že si v duchu ani nepředstaví průběh zavazování tkaniček viz "Astrální magie" - velmi zajímavá četba.)
A Amazonka a vztahy? Hlavně nic vážnýho, prosím. Vážně je minimum lidí, kterým opravdu věřím ač na přátele si stěžovat nemusím a snad ani nemůžu. Ač tedy se stále ještě stydim, že jsem se vybrečela Vaškovi na rameni. Protože prostě krom vzteklýho prskání po prohře v šermu to nemám v povaze a slabost to je. Vikingovi jsem vyčetla to, jak si myslim, že se chová k slečnám..Ale co si budem. Zrovna já nemám právo cokoli na toto téma říkat.
Psala bych dál ale už jsem vážně jen zralá do postele si číst(Kruci a měla bych si projít text, když je zítra generálka, hihi ).
Tak sladký sny. :)