Perfection is not just about control. It's also about letting go. (Black swan)

Výstřednost- Nedoceněná originalita ?

1. dubna 2013 v 22:34 | Moje velká maličkost |  Deník
Jak už jsem psala několikrát, myslím, že často se snažíme být tak odlišní, až jsme všichni stejní. A přesto, co je to výstřednost? Mnoho lidí by řeklo, že jde jen o vzhled ale neměli bychom na sebe upozorňovat především tím, co máme v hlavě?Tím, jak se projevujeme? Svůj vzhled beru jen jako jednu z možností sebevyjádření.

(Foto: Magda Dubnová)

A přesto, nejspíše to výstřední bude vzhledem k tomu, kolikrát už jsem si něco na svůj vzhled vyslechla. A nevzdám se svých korzetů, krajek, protáhlých očních linek a rudé rtěnky jen proto, že to už je nějaké to desetiletí mimo aktuální módní trendy, proto, že ač bych v obyčejném oblečení "byla přeci tak sladká a okouzlující slečna namísto vybledlé smrtky" či snad proto, že dle sestry svého přítele vypadám jako děvka.
A víte vy co? Je mi to naprosto jedno, je mi jedno, jak moc mě budou kritizovat lidé, kteří o mně neví ani ň. Kritiku si beru k srdci od lidí, které beru vážně. (Och ano drahoušci, jen mi pojďte říct do očí tu spoustu věcí, kterou o mně říkáte za mými zády)

No dobrá, asi jsem opět trochu odbočila. Snad jen, není to krásná ukázka toho, jak lidé hlásají, jak moc mají rádi originalitu a pak bum, všichni, kteří nejsou jako oni jsou špatní.
Na druhou stranu, každý máme jiný vkus, to, že často přizpůsobujeme svůj styl mainstreamu je věc druhá. Tím pádem chápu, že ne každému se musí třeba líbit to, jak se oblékám, či to, co vypouštím z pusy. Mně se taky spousta věcí, které někdo vypouští z pusy nelíbí ale měli bychom jako první pořádně poslouchat a až poté soudit, nikoli naopak.

Ale jaký je rozdíl mezi originalitou a výstředností? Někdy mám pocit, že výstřednost je nedoceněná originalita. I když pokud za výstřední považujete pubertální slečny smějící se na veřejnosti tak, že se otáčejí lidé ještě v další ulici, slečny s fotkami v podprsence před zrcadlem.. Pak to není nedoceněná originalita ale výstřednost způsobená- čím vlastně? Nevím, snad nedostatkem mozkových buněk.
Víte, nemám nic proti fotkám, kde jsou ženy nahé a je tam alespoň nějaký umělecký záměr, mám-li být upřímná, často je to i zajímavý pohled ale fotit se před zrcadlem v podprsence a vkládat to na sociální sítě značí snad jen o nedostatku sebeúcty a potřebě být vidět za jakoukoli cenu.
Takže dámy prosím, máte-li takové potřeby, svět potřebuje více slečen se zálibou v burlesce, nikoli více rozmazaných fotek před zrcadlem. To je jedno mé porovnání o tom, co je výstřední v dobrém slova smyslu a o tom, co nikoli. (Chápu, že tam třeba ten rozdíl pro vás není, já zas třeba nechápu, proč se spousta slečen odmítá fotit ve spodním prádle ale v plavkách ještě zapózuje-ups, opět odbočuji)
Přesto, že jsem řekla, že mi vadí, když se u "výstřednosti" řeší jen vzhled, mám dojem, že jsem ho tu zmiňovala mnohem více, jak třeba uvažování.
Jsem ráda, že již není tak výstřední a pobuřující být homosexuální jako v minulém století, jsem ráda, že nějaké ženy pro něco kdysi bojovaly a já díky tomu nepovažuji za samozřejmé rodit děti a být u plotny (mimochodem, to je zatraceně děsivá představa) ale proč, když již tolik věcí, které dříve byly výstřední jsou normální, proč se nesnažíme mnohokrát být otevřeni novým možnostem? Soudíme vše podle toho, jak nám někdo řekl, že to má být souzeno a nepřemýšlíme proč. Dívka, která preferuje knihy před líčením je outsider a gotičky jsou vlastně jen bílým make-upem a rudou rtěnkou zmalované děvky, které jen křičí o pozornost. Dobrá, možná to trochu přeháním ale takhle nějak mám dojem, že společnost soudí. Takže, možná je to neustále opakovaná věc ale buďte sami sebou, ne tím, kým byste podle jiných být měli.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 2. dubna 2013 v 12:38 | Reagovat

Úplne s tebou vo všetkom súhlasím. Ja mám radšej tú výstednosť, čo je v hlave, nie čo sa týka vzhľadu :)

2 KT Wild* KT Wild* | Web | 2. dubna 2013 v 14:29 | Reagovat

Ano, souhlas. Všichni se snažíme být tak jiní, až jsme vlastně stejní. Být co nejvíc krejzy a mít swag a nevím co ještě, po tom touží spousty lidí a mají pocit, že tak budou jedineční.

Ale trochu nesouhzlasím a nechápu, co je na tvém vzhledu výstřední. Fajn, nepotkávám moc holek ve steelech, krajce a korzetech, kort ještě, když jsou fakt tak pěkné :), ale pro mě je výstřednost někde trochu jinde, teda alespoň nějaká větší. A nemyslím si, že se to nenosí. Linky a rudou rtěnku má spousty holek a ani s tou krajkou bych to neviděla tak bledě. S korzety už je to jiné, ale tam hraje roli i cenová dostupnost a fyzické dispozice. A jak řekla Dita Von Teese, je jí jedno, že nosí něco, co dle těch nej nej trendů vyšlo z módy. Móda se stále opakuje, takže prostě buď to je módní teď anebo až za rok. Mně je docela jedno, jestli je to in, hlavně, když to člověku sluší, taky moc nemusím, když se bijí barvy a v poslední řadě hraje i trochu roli pohodlnost, ač se taky zastávám toho, že pro krásu se musí trpět.

To se mě skoro dotklo s těmi plavkami :D Já vlastně jestli mám nějakou fotku v nich, tak mě vyfotil někdo jiný, ale tam jde o ten kontext, alespoň já to tak vidím. Fotit se za účelem, abych se o mě zajímali nějací mastiči, kterým jde stejně jen o to jedno a prostě udělat si třeba nějakou fotku s kamarády na koupáku, to je dost podstatný rozdíl. A kdyby někdo špulil kůzlátka na koupáku jako na netu, vypadalo by to dost směšně.

Ať se holky fotí před zrcadlem, je to jejich blbost. Nesouhlasím s tím, to absolutně ne, ale na druhou stranu nemám nic proti tomu, když vnadná dívka má nějaké ty fotky s výstřihem a ukazuje prsa (teď nemyslím, že je vystrkuje celé). Když to máš, tak to ukaž. Ale ani tak ne za účelem pozornosti, jako spíš prostě, že se má ráda a nestydí se za sebe, neschovává velká prsa pod roláky.

A k té burlesce - Holky se možná fotí v podprdách a ukazují tím jakési ženství (v některých plochých případech spíš skoro mužství), ale elegance nám chybí všem. Nosíme sukýnky, chceme být krásné, ale to, jak potom každý týden děvče spí s jiným, mluví jak dlaždič (fajn, to dělám taky), nebo jak se chovají...Prostě mi to nesedí k tomu, co ze sebe často děláme. A myslím si, že na burlesku ta elegance je potřeba.

A ani mě nějak extra nemrzí, co si o mně myslí společnost. Pokud říkají, co říkají a koukají jen na to, jak vypadám a už jim jen ten první dojem nestojí za to, aby se mnou třeba zkusili mluvit...Oni by se měli stydět, ne já. Nechť vypouští z pusy hovna, mě ty jejich pohledy vyloženě baví.

3 Salazaren Salazaren | E-mail | Web | 22. dubna 2013 v 21:17 | Reagovat

[1]: Kéž by takových bylo víc :)

[2]:Každému připadá výstřední něco jiného, jak druhému. Je to individuální :)
Jasně, že jsem to nemyslela tak, ať se všichni zahalují na koupáku, spíše tak, že je něco jiného se pak takto fotit před zrcadlem
Ať se má ráda, nestydí se za sebe ale snad právě proto, nebyl by snad lepší fotograf jak ušpiněné zrcadlo?
Ne všechna elegance ze světa vymizela, vídám ji :)

4 KT Wild* KT Wild* | Web | 23. dubna 2013 v 21:22 | Reagovat

S elegancí souhlasím. A když už jsme u té elegance... Je taky vtipné, kolil holel se snaží být přitažlivých, snaží se vypadat jako sex bomby, div ne jako Monroe a potom jim od pusy lítají píčy, krávy,.... Dále nejmenuji a do toho ještě fakt, že neznajíc cenu elegance lezou do postele s celou školou. Taky mluvím sprostě a možná bych se taky měla zamyslet, to ale tyhle holky neumí... Čímž se dostávám k faktu, že krom vulgarity a promiskuity postrádají inteligenci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama